The Influence of Environmental Conditions in Arctic Regions.

entry image

Miško kaina už hektarą 2021

Miško kaina yra svarbiausias veiksnys nusprendus parduoti mišką. Paskutiniu metu interneto platybėse galima rasti vis daugiau internetinių platformų, kurios teigia, galinčios padėti parduoti jūsų mišką už didžiausią kainą, vykdant aukcionus, nevertinant miško vertės. Tokio tipo platformos gauna pirkėjo mokestį už nupirktą mišką, tad pardavėjo nemaža sklypo vertės dalis atitenka miško pardavimo tarpininkams. Priimant sprendimą dėl miško pardavimo, labai svarbu  žinoti realią savo turimo miško kainą, kurią turėtų nustatyti kompetentingi tos srities atstovai, žinantys esamą tos dienos medienos kainą, gebantys tinkamai įvertinti kitus miško vertei įtakos turinčius veiksnius. Kaip  savininkui sužinoti savo miško realią vertę? Geriausias ir lengviausias būdas kreiptis į miskusupirkimas.lt. Mes visada padėsime ir detaliai paaiškinsime, kas lemia kainą, ją įvardinsime tikslią, o nusprendus parduoti, padėsime paruošti reikiamus dokumentus ir sėkmingai užbaigti sandorį. Pateiksime veiksnius, turinčius didžiausią įtaką miško kainai.

MIŠKO KAINŲ TENDENCIJOS 2021

2021-ieji metai, o ypač antroji jų pusė, buvo itin geri tiems, kurie pardavė mišką su žeme arba išsikirtimui. Nėra aišku, ar ateinantys metai bus dar geresni, tad jeigu galvojate apie miško pardavimą – šiuo metu yra geriausias laikas tai daryti, kadangi uždarbis yra patrauklus kaip niekada. Statistika atskleidžia, kad žaliavinės medienos pardavimo kaina 2021-ais metais padidėjo iki 19,3 Eur/ktm. arba 43,5 %, miško kirtimo liekanų kaina (lyginant 2021 I-ąjį ir II-ąjį pusmečius) paaugo Eur/ktm. arba 27,3 %. Fiksuojama, kad labiausiai augo spygliuočių (58,7 %) bei lapuočių medžių (54,8 %) tarrąsčiai. Detalizuojama, kad drebulės medienos kaina augo beveik 58 %, pušies medienos – 50,6 %, o eglės – 49,4 %.  Džiugu, kad šiuo metu tokios didelės medienos kainos suteikė galimybes jų savininkams papildyti kišenes pasyviomis pajamomis, kurios nereikalauja jokio vargo. Tiesa, nors 2021-ieji metai buvo geri ir 2022-ųjų vis dar tikimasi gerų, tačiau reikia nepamiršti, kad ne visada paprasta nuspėti tendencijas. Tai reiškia, kad miško pardavimas turėtų būti įgyvendinamas kuo greičiau, kadangi tai yra geriausia uždarbio galimybė. Ypač šiuo metu, kadangi medienos kol kas trūksta ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose šalyse, tad turintys žaliavos – gali iš jos gerai uždirbti. Tačiau kiek laiko miškai bus tokie vertingi ir pavyks iš jų uždirbti – atsakyti sunku, tad reaguoti reikia greitai.

MIŠKO HEKTARO KAINA 2020-2021 METAIS

Vienas iš miško kainos už hektarą veiksnių yra tos dienos medienos vertė rinkoje, kuri  kaip ir didžioji dalis kitų sferų Lietuvoje 2020-2021 m. dėl epidemiologinės padėties neturi stabilumo, tad geriausia įvertinti mišką prieš pat planuojamą pardavimą. 2020 metų pradžia nebuvo palanki miško kainai dėl netikėtų politinių sprendimų visame pasaulyje, tad stebėjome ženklų kainų kritimą, tačiau metų eigoje kainos ne tik grįžo į prieš virusinį laikotarpį, tačiau ir išaugo, o šiai dienai 2021 metais siekia 20 procentų padidėjimą ir tai yra vienos didžiausių kainų per pastarąjį dešimtmetį. Tad kada, jei ne dabar geriausias laikas parduoti mišką?

MEDŽIŲ RŪŠIS IR BRANDA

Parduodant mišką reikia suprasti, kad nebrandaus  miško hektaro kaina, negali būti tokia aukšta kaip brandaus miško.  Ir labai svarbus veiksnys  parduodant mišką yra miško ūkio paskirties sklypo vieta. Ji dažnai apsprendžia ne tik galimybę iškirsti mišką, t.y. apribojimus skirtus būtent tos geografinės zonos teritorijai,  bet ir  žemės vertės koeficiento dydį. Miško savininkams dažnai kyla klausimas, tokiu atveju galbūt mišką vertingiau parduoti išsikirtimui, nei su žeme. Miško su žeme vertė visada yra ženkliai didesnė nei be žemės, be to verslininkai pirkdami mišką išsikirtimui ne visada paaiškina, kokia finansinė atsakomybė tenka jo savininkui. Parduodant mišką be žemės, savininkas susiduria su 15 proc.  gyventojų pajamų mokesčiu nuo parduotos sumos, be to mišką reikia atsodinti, kas reikalauja ne tik finansų, tačiau ir žinių, dažniausiai tokį darbą miško savininkas perleidžia atlikti įmonei. Be abejo miško kainos dydį lemia gera infrastruktūra bei geografinis nuotolis nuo didžiųjų miestų ar kitų miškininkystei svarbių geografinių taškų. 

NEMATOMI VEIKSNIAI, LEMIANTYS MIŠKO KAINĄ

Miskusupirkimas.lt specialistai be to, kad turi kompetenciją ir ilgametę patirtį, taip pat  turi naujausią programinę įrangą ir prieigą prie visų miško vertinimui reikalingų duomenų bazių. Tačiau dažnai to neužtenka, nes tik nuvažiavus į mišką galima pamatyti realią situaciją. Nematomi veiksniai lemiantys miško kainą gali būti  tokie kaip miško fauna, įtraukta į saugomų gyvūnų sąrašą, miško keliai, vedantys prie jūsų sklypo. Taip pat reikia nepamiršti ir svetimo žmogaus įtakos, medienos vagysčių. Tad šiai dienai pačiam miško savininkui, net turint minimalų išmanymą, sunku nustatyti savo miško sklypo vertę.

Tad kreipkitės, mūsų komanda pasiruošusi jums visada padėti.