The Influence of Environmental Conditions in Arctic Regions.

entry image

MIŠKO KAINA UŽ HEKTARĄ 2019

KOKIA MIŠKO KAINA  IR KADA PALANKIAUSIA JĮ PARDUOTI ?

Dažnai susiduriame su miško savininkų klausimais:  kokia miško kaina už hektarą? Kada geriausia parduoti mišką?  Kodėl  miško kaina maža ar didelė? Koks miškas yra brandus ar jaunas? Miško kaina už hektarą gali labai skirtis, tad reikia išsiaiškinti kuo daugiau detalių, kurios lemia kainą, ar net palankiausią laiką parduoti ir  pardavus pasiekti  maksimaliausią naudą. Pabandysime paaiškinti, kas turi įtakos miško vertei,  atsakydami  į visus  Jums rūpimus klausymus.

VIENI IŠ SVARBIAUSIŲ VEIKSNIŲ VERTINANT KAINĄ

Vieni iš svarbiausių veiksnių vertinant kainą yra tai, kiek kubinių metrų galima suskaičiuoti viename hektare miško. Kuo miškas yra tankesnis ir kuo daugiau jame vertingų medžių – tuo jo kaina yra didesnė  Žinoma, reikia nepamiršti ir pačios medienos rūšies įtakos: drebulės ar juodalksnio medienos kaina, ženkliai skirsis nuo eglės ar pušies medienos kainos. Ir pati svarbiausia miško kainos už ha dalis yra miško brandumas.

VISUOMENĖJE VYRAUJA NUOMONĖ, KAD KUO SENESNIS  MIŠKAS, TUO JIS VERTINGESNIS

Kiekviena mediena turi savo gamtinę brandą , tarkim eglės branda 70-80 metų. Užtat turime suprasti, kad link 70 metų eglės kaina kyla ir priešingai, nuo 80 metų jau po truputi krenta, nes krenta ir pačios medienos kokybė. Kuo miškas brandesnis, tuo kainos galima tikėtis geresnės. Jei jaunuolynas, tokiems medžiams dar reikia augti ir didelio pelno iš miško šiai dienai nebūtų galima gauti, taip pat miškui pasiekus brandą, reiktų pagalvoti , kad dabar gali būti pats tinkamiausias laikas parduoti mišką.

ŪKINIAI MIŠKŲ APRIBOJIMAI

Dar vienas svarbus niuansas, kuris gali nulemti kainą – ar pats miškas neturi jokių ūkinių apribojimų, kurie gali nulemti jo kirtimo  galimybes. Reikia suprasti, kad miškas su apribojimais – turės mažesnę vertę. Tiesa, miško kaina už hektarą priklauso nuo daugelio veiksnių. Tiksli miško kainų skaičiuoklė būtų puikus išradimas, norint apskaičiuoti miško vertę, tačiau čia susiduriama su dar vienu kintamuoju – tos dienos medienos rinkos kaina.

MES GALIME PADĖTI JUMS SUŽINOTI REALIĄ JŪSŲ MIŠKO KAINĄ

Akivaizdu, kad miško kaina už hektarą gali labai varijuoti priklausomai nuo daugelio veiksnių, tad geriausia yra kreiptis į specialistus, kurie gali Jums pasiūlyti objektyviausią kainą Jūsų miško atžvilgiu. Jeigu norite sutaupyti daug laiko ir gauti patį geriausią pasiūlymą – tokiu atveju kreipkitės į mus ir Jums padėsime kuo greičiau parduoti mišką , didžiausia miško kaina rinkoje.