The Influence of Environmental Conditions in Arctic Regions.

entry image

Miško kaina už hektarą 2022

Turintys miškus turėtų įvertinti, ar jų išlaikymas apsimoka finansiškai. Žinoma, taip pat ir laiko prasme, kadangi išlaikyti mišką ne tik kad nėra pigu. Reikia žinoti kaip tai atlikti, tad dažnas samdosi specialistus, komandas, kurios prižiūri mišką, o tai yra dar daugiau investicijų. Jeigu ir Jums atrodo, kad miškas turi nešti pelną, tačiau šiuo metu ne visada taip nevyksta arba grąža nėra tenkinama – siūlome pagalvoti apie pardavimą, kuris leis uždirbti dėl 2021 itin stipriai užaugusių miško kainų.

Tiesa, reikia rasti tinkamą laiką miško pardavimui. Juk norisi uždirbti kuo daugiau, tiesa? 2022-ieji – puikus laikas miško pardavimui, kadangi tai metas, kuomet dar pavyks „spėti į traukinį“, nes kainos – stabilizuojasi ir gali pradėti kristi.

2021-AISIAIS KAINOS LABAI AUGO

2021-ieji tikrai buvo labai sėkmingi miškų savininkams, kadangi tiek miškas su žeme, tiek mediena išsikirtimui viliojo labai patraukliomis pirkimo kainomis. Tad tie, kurie spėjo parduoti – tikrai uždirbo dideles sumas. Augimas buvo ne tik labai intensyvus, tačiau ir neprognozuotas, tad tai dar kartą įrodo, kad labai sunku nusakyti tendencijas ir visada laimi tie, kurie efektyviai reaguoja pamatę, kad geriausias laikas yra dabar. Kadangi 2021-ais metais miško vertė augo labai greitai, natūralu, kad taip pat efektyviai ji pasiekė ir piką, kuris baigiasi kiek sustojusiomis kainomis. Metų gale miško kainos nebeaugo, fiksuojama, kad Europos bei Amerikos rinkoje net po truputį krenta. Taigi, labai suskubti turi tie, kurie norėjo iš miško uždirbti kuo daugiau. Jiems sakome – dabar arba niekada, kadangi 2022-ieji, gali būti, bus dar geras laikas miško pardavimui ir paskui – ilga pauzė, kadangi kainos kris ir pralaimi tie, kurie norėję užsidirbti miško taip ir nepardavė.

KAS LEMIA MIŠKO KAINĄ?

Kaip jau supratote – labai reikšmingas veiksnys, kuris lemia miško kainą, yra tuo metu vyraujančios rinkos tendencijos, kurios, deja, nuo mūsų nepriklauso. Tik reikia mokėti į jas reaguoti ir tuo pačiu daryti tai kuo greičiau, kadangi ilgai laukiant galima prarasti labai gerą pasiūlymą, kuris leis ne tik uždirbti kuo daugiau, tačiau ir parduoti mišką tiems asmenims, kurie bus gebūs juo gerai pasirūpinti.

  • Greta rinkos pokyčių taip pat egzistuoja dar keli veiksniai, kurie lemia miško kainą. Kokie?

  • Svarbus aspektas yra miško pozicija. Kuo sunkiau pasiekiamas – tuo kaina krenta.

  • Žinoma, miško kaina priklauso nuo to, kokia yra jo sudėtis. Mišrūs miškai Lietuvoje yra dažniausi, tačiau ir jie gali būti analizuojami detaliau vertinant: kokios medienos galima gauti daugiausiai. Svarbiausia, kad miške būtų kuo mažiau krūmų, kurie ne tik neturi vertės, tačiau ir apsunkina kokybiško medžio pasiekimą.

  • Taip pat dar yra amžiaus rodikliai, kurie taip pat koreguoja miško vertę. Žinoma, brangesni yra jau subrendę miškai, kuriuos galima kirsti. Jaunesni, deja, reikalaus iš savininko nemažai laiko bei sąnaudų, kol bus paruošti kirtimui, tad jų ir pardavimo kaina yra kur kas mažesnė.

  • Galiausiai vertinama, ar miškui yra taikomas kirtimų dažnumas. Kai kuriuose gali būti taikomos ribos, kurios dažniausiai sumažina vertę.

Išvada tokia, kad 2022-ais metais parduoti mišką tikrai verta, kadangi tikėtina, kad kiekvieną mėnesį jo vertė keises vien dėl rinkoje atsiradusių pokyčių, kurių, deja, mes kontroliuoti negalime.